Zbiornik Tulce

Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu informuje, że wspólnie z:

• Państwowym Gospodarstwem Wodny Wody Polskie Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Poznaniu
  • oraz Zakładem Doświadczalnym Technologii Produkcji Pasz i Akwakultury w Muchocinie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
  • i Katedrą UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego

zawarł porozumienie w sprawie prowadzenia wspólnych badań w zakresie oceny jakości wód oraz składu i struktury ichtiofauny w nowopowstałym zbiorniku Tulce.

Na zbiorniku dozwolona będzie organizacja zawodów wędkarskich niekomercyjnych promujących ekologiczne zachowanie wśród młodzieży i wędkarzy.

Podczas zawodów zabrania się stosowania zanęt zawierających składniki posiadające wartość pokarmową z wyłączeniem żywego pokarmu.

Informacje o gatunkach oraz ilościach złowionych ryb należy uwzględnić w rejestrze połowu.

W ramach porozumienia do wsparcia działalności Państwowej Straży Rybackiej w zakresie egzekwowania zasad połowu ryb wynikających z Ustawy o rybactwie śródlądowym oraz niniejszego porozumienia oddelegowana zostaje Społeczna Straż Rybacka Powiatu Poznańskiego przy Okręgu PZW w Poznaniu.

Uwaga:

Zbiornik nieudostępniony do wędkowania, za wyjątkiem ww. zawodów. Okręg PZW w Poznaniu nie prowadzi sprzedaży zezwoleń na wędkowanie na przedmiotowym akwenie.

Informacja dla Członków Okręgu PZW w Poznaniu:

Koła wędkarskie Okręgu Poznańskiego chcące zorganizować zawody wędkarskie na przedmiotowym akwenie zobowiązane są do ustalenia terminu z kołem opiekunem wody z ramienia PZW oraz o wystąpienie do RZGW w Poznaniu oraz OKS o wydanie zgody.